Dluhová poradna

Zadluženost obyvatel má dlouhodobě stoupající tendenci a ne jinak je tomu i na území Pečecka. Podle statistik Exekutorské komory ČR je jen v samotných Pečkách téměř 9 % obyvatel v exekuci. Když k tomu připočteme i rodinné příslušníky samotných dlužníků může jít odhadem až o čtvrtinu obyvatel města, kteří jsou ohroženi chudobou.

Město Pečky se proto dohodlo na spolupráci se společností Člověk v tísni o.p.s., která se dluhovému poradenství věnuje již více než 12 let. Výsledkem této spolupráce je projekt„Pečky – sociálně odpovědné město“financovaný z operačního programu zaměstnanost (OPZ), který bude spuštěn v lednu příštího roku. Cílem projektu je nabídnout obyvatelům celého mikroregionu Pečecka pomocnou ruku při řešení jejich finančních problémů. Kromě vlastního dluhového poradenství město chystá sérii filmů a besed s odborníky na dluhovou tématiku. Na několika příbězích chce město ukázat, jak je snadné spadnout do dluhové pasti, jak se z ní těžko dostává, a že se do těchto problémů může dostat každý z nás.

Jedním z řady důvodů, jak se lidé můžou dostat do finančních problémů, jsou i dopady koronakrize. V reakci na nouzový stav přijala vláda celou řadu mimořádných opatření, která mají snížit dopady koronaviru na chod společnosti. Jde však o opatření dočasná, která průběžně končí. Dá se tak očekávat, že přijde masivní vlna problémů se splácením úvěrů, doplácením odložených nájmů, ale i dalších služeb. Řada lidí se tak postupně bude dostávat do finančních obtíží.

Organizace Člověk v tísni, o.p.s. proto nabízí v Pečkách dluhové poradenství, kde Vám pomohou zmapovat Vaše závazky a orientovat se v nich. Pomohou Vám při vyjednávání s věřiteli a exekutory, se zastavováním nezákonných exekucí nebo i v případě hrozící dražby. Společnost Člověk v tísni má udělenou akreditaci Ministerstvem spravedlnosti pro pomoc v oddlužení.

Dluhovou poradnu najdete každé pondělí, úterý a čtvrtek od 9.00 do 12.00 a 13.00 do 16.00 hodin v prostorách zdravotního střediska v ulici V.B. Třebízského 292 v Pečkách.

Poradkyně Šárka Lauko sarka.lauko@pinf.cz, 739 320 341 Vám poskytnou bezplatné poradenství

Název / popis souboruVelikost / typ souboru
ikona souboruDluhové poradenství.pdf652.29 KB .pdf
Vytvořeno 29.3.2021 18:02:27 | přečteno 956x | david.ruzek
load