Bookstart - setkání rodičů a dětí 5.10.2021

bookstart plakát 5.10.2021

Bookstart 5.10.2021

Dne 5.10. dopoledne jsme se opět po delší odmlce, způsobené pandemií  Covid – 19, sešli na koberci v Pečecké knihovně, abychom pokračovali v projektu Bookstart – S knížkou do života. Pozvali jsme rodiče s batolaty a připravili krátký program s pohybovými říkankami a písničkami. Nechybělo přivítání s maňáskem s kočkou Lízou, četba pohádky Kuřátko a obilí a hravé tvoření s látkovou plenou.

Naším hostem byla paní Vargová, Izavčuková Jana, která rodičům ukázala hravé cvičení s miminky a základy dětské jógy. Zároveň prezentovala mateřské centrum Pramínek v Dobřichově a pozvala přítomné na dopolední hrátky s batolátky a další aktivity centra.

Po skončení námi připraveného programu si mohli rodiče prohlédnout a prolistovat výstavku tematicky sestavených výběrů knih, týkajících se výživy dětí, rodičovství, emocionální výchovy… a knížek pro děti, hmatových a zvukových leporel, knížek plných říkadel, písniček, pohádek…

Setkání bylo skvělé jak pro děti, které se smály a navzájem se „očuchávali“, tak i pro rodiče, kteří si pohovořili o zkušenostech s výchovou svých dětí a možná navázali přátelské vztahy mezi sebou. Věříme, že se k nám do knihovny budou vracet a využívat prostor i nabídku knih, které jim může knihovna poskytnout.

Další setkání plánujeme na začátek prosince a rodiče budou opět informováni na Webu knihovny, či na facebooku.5.10.2021

Bookstart S knížkou do života
bookstart 1

bookstart 1

 
bookstart 2

bookstart 2

 
 
Vytvořeno 7.10.2021 17:00:01 | přečteno 244x | vladislava.kratochvilova
load