6.10.2022

6.9.2022


Ve čtvrtek 6.10.2022 jsme připravili v knihovně další setkání rodičů a dětí do tří let v rámci mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života. Přivítali jsme se s maňáskem kočkou Májou a společně si zazpívali a zadováděli při podzimních písničkách a říkankách. Klíčovou pohádkou byla ta O veliké řepě. Knihovnice ji předčítaly a zároveň zahrály s maňásky a plyšovými hračkami. Zazvonil zvonec a už byl říkání konec. Ještě podzimní tvoření… Vyrobili jsme papírový větrník a balónkového draka. Atmosféra byla rodinná a všichni jsme si setkání moc užili.
Maminkám jsme doporučili odborné knihy a časopisy pro ně i děti a nabídli jim možnost návštěvy Pramínku v Dobřichově a Vzdělávacího centra v Pečkách, kde probíhají hrátky s batolátky a další aktivity pro děti i rodiče.
Děti i rodiče se výborně zapojily a navzájem mezi sebou navázali kontakty. Věříme, že se jim v knihovně líbilo a budou se tu rádi potkávat i mimo programy Bookstartu. My doufáme, že se nám daří seznamovat již od miminek děti s prostředím knihovny a budou nás rády navštěvovat i když povyrostou.


Vytvořeno 13.10.2022 17:41:55 | přečteno 220x | vladislava.kratochvilova
load