1. setkání rodičů s dětmi

Bookstart 25.8.2020

Setkání rodičů s dětmi v knihovně

V úterý 25.8. 2020 proběhlo první setkání rodičů a dětí do tří let v rámci mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života, v Pečecké knihovně. Pro nejmenší jsme připravili krátký program. Nejprve jsme se přivítali s maňáskem s kočkou Májou, četla a hrála se pohádka Paleček a jeho kamarádi z knihy Františka Hrubína - Špalíček veršů, trošku jsme si zabubnovali a zazpívali, zaskotačili s pohybovými básničkami a nakonec vytvořili kapesníkového maňáska.

Naším hostem byla fyzioterapeutka paní Zuzana Brabencová, která ukázala maminkám, jak mají posilovat své tělo po porodu a co sledovat při prvních krůčcích svých dětí a zároveň doporučila návštěvu Pramínku v Dobřichově, kde se schází maminky s dětmi.  Moc jí všichni děkujeme.

Děti i jejich rodiče se bavili a smáli a celé setkání bylo neskutečně uvolňující. Všichni mezi sebou navázali kontakty a zjistili, že v knihovně je spousta zajímavých podnětů pro ně i jejich batolata.

Naše knihovna vytvořila výběr odborné i dětské literatury z našeho fondu a zpracovala jej do jednoduché brožurky, kterou si rodiče mohli odnést domů.

 Doufáme, že si tak vychováme nové generace čtenářů, pro které bude prostředí knihovny důvěrně známé a samozřejmé již od malička.

Na další akci budou rodiče upozorněni obvyklou formou na stránkách města, webu knihovny a na facebooku.

Za knihovnu Vladislava Kratochvílová



Bookstart 25.8.2020 225.8.2020 d25.8.2020 c

Vytvořeno 11.8.2020 17:08:23 | přečteno 287x | vladimira.krulisova
load