Rok humoru je na svém začátku

Obrazek

Rok 2022 se v Pečkách nese ve znamení zábavy. K připomenutí nedožitého jubilea 80 let karikaturisty Vladimíra Renčína jsme letošek pokřtili Rokem humoru. Občany města i jeho návštěvníky čeká řada akcí, které mají hlavní účel; pobavit je.

Předzvěstí celého roku bylo odhalení Renčínovy lavičky loni v prosinci. Otec postav Dlabáčka, Rambouska nebo Marie, se v Pečkách narodil v roce 1942 a zemřel v roce 2017. Jeho karikatury bavily Čechy desítky let a kresby vytvořil také ke knihám spisovatelů Františka Nepila nebo Oty Pavla. Byla by škoda, nevěnovat Renčínovi vzpomínku. A jak jinak, než právě humorem.

V letošním roce na obyvatele Peček čeká řada akcí, setkání nebo soutěží pro děti i dospělé. V lednu a únoru mají všichni nadaní a vtipní kreslíři možnost předvést svůj talent v soutěži Pečky bojují humorem. Kreslené vtipy mohou občané zasílat e-mailem (kancelarstarostky@pecky.cz), poštou (Masarykovo nám. 78, 289 11, Pečky) nebo předat osobně na podatelně městského úřadu do
28. února 2022. Na zvolené technice kresby nezáleží. Měla by mít formát A4
a autor musí uvést svoje jméno, věk, adresu, telefonní číslo a e-mailovou adresu. A v neposlední řadě, musí porotu pobavit. Vyhlášení proběhne
1. dubna 2022 a tři nejlepší karikaturisté získají hodnotné ceny. Vítězná i další díla budou posléze k vidění v prostorách naší radnice na Masarykově náměstí. Všichni zájemci budou mít možnost přijít se podívat a pobavit se.

Další akce bude město vyhlašovat v průběhu roku. Věříme, že si každý občan našeho města najde takovou aktivitu, která ho zajímá a především, která ho bude bavit. O programu budeme informovat prostřednictvím webových stránek, stránky na Facebooku i Mobilního rozhlasu.

Jak uvedla starostka Alena Švejnohová: „Doba je na houby a my jako bychom zapomněli na heslo "s humorem jde všechno líp“ a zároveň vyzývá představitele dalších českých měst a obcí, aby se k Roku humoru připojili.


Vytvořeno 14.2.2022 16:42:46 | přečteno 1341x | tana
load