Pocta slavnému rodákovi

DIe88r UwAEihVj

 Vladimír Renčín by se dnes dožil 80 let.

Doba je na houby a my jako bychom zapomněli na heslo "s humorem jde všechno líp". Přitom český a moravský národ se vždycky dokázal i těmi nejtěžšími časy s pomocí laskavého a chytrého humoru prokousat. 

A kde je kolébka toho nejlepšího českého humoru? Přece u nás, v Pečkách! Náš rodák Vladimír Renčín by se dnes dožil 80 let. My na jeho počest vyhlašujeme rok 2022 Rokem humoru. Nejenom u nás, v Pečkách - vyzýváme všechny ostatní, aby se k nám přidali. 

A jak na to? Už tuhle neděli 12. prosince u nás na Bačově odhalíme lavičku Vladimíra Renčína. Bude kulatá a plná skvělých vtipů z jeho dílny. Jenom plánovanou slavnost musíme přesunout na dobu po covidových omezeních.  Jakýpak vtip by k tomu asi mistr nakreslil? Nicméně posadit se na lavičku  a začíst se do jedinečného humoru samozřejmě můžete od dvou odpoledne tuto neděli. To nám snad nikdo nezakáže. Přijeďte se podívat!

Rada města dneska taky na počest Vladimíra Renčína vyhlásila soutěž „Pečky bojují humorem“ o nejlepší kreslený vtip. Doba není zrovna nakloněná srandě, ale Pečky budou bojovat . Kreslete a posílejte vtipy do soutěže až do 28.2.2022. A sdílejte, ať pošlou i vaši známí. 

No a to není všechno. Ve středu 8.12.2021 bude zastupitelstvo rozhodovat o přejmenování celého náměstíčka s lavičkou. Kde jinde by měla ta naše lavička stát než na náměstí Vladimíra Renčína?!

Další akce k Roku humoru budeme vyhlašovat průběžně a doufáme, že se k nám přidají i další města a obce. 

ikona souborupravidla výtvarné soutěže Pečky 2022.pdf

S pozdravem, smíchem ku zdraví!

Alena Švejnohová

starostka města Pečky

Vytvořeno 6.12.2021 17:54:27 | přečteno 1048x | tana
load