Úvod

Upozornění:

Multifunkční síť v Pečkách zajišťuje distribuci televizních a rozhlasových programů způsobem, které jsou pro samotného diváka obtížněji dosažitelné. V nabídce multifunkční sítě jsou totiž kódované placené televizní programy, jejichž provozovatelé jsou ochotni a schopni uzavírat smlouvy o poskytnutí takových programů pouze do speciálních TV sítí. Nabídka multifunkční sítě také obsahuje ve velké míře TV programy, jejichž vysílání je dnes již šířeno pouze digitální cestou. Tento způsob distribuce zajišťuje téměř studiovou kvalitu příjmu TV programů, ale vyžaduje velmi nákladné zařízení na převod do analogového příjmu.

Podmínky:

Na stránce "Ke stažení" jsou k dispozici všechny potřebné dokumenty (formát .pdf). V případě zájmu o podrobnější informace volejte na zákaznickou linku: 848 800 858

Aktuálně:

Dne 1. března 2014 bude v rámci digitalizace a rozšíření digitální nabídky vypnuta „Úplná programová nabídka“. TV programy HBO a HBO 2 budou vysílány v digitální formě s nezměněnou cenou v balíčku F3. Tento balíček navíc obsahuje i TV programy HBO Comedy a HBO HD. Stávajícím zákazníkům těchto programů bude po dobu využívání F3 poskytnuto bezplatně 1 zařízení pro digitální příjem v systému DVB-C. Analogová i digitální nabídka bude aktualizována v nejbližší možné době. 1.3. 2014 nově např. AXN a National Geographic.

Multifunkční sítě

Vysokorychlostní multifunkční široko-pásmová síť umožňuje nebývalý rozvoj multimediálních služeb. Jen stěží by někdo před několika lety dokázal odhadnout rozvoj internetu a globální komunikace vůbec. Vždyť právě komunikace stále více ovlivňuje náš životní styl, náš přístup k informacím a rychlost jejich poskytování.

Internet

Dnes nutnost, bez které si jen stěží dokážeme představit některé procesy. Internet na multifunkční síti umožňuje komfort on-line připojení bez nutnosti stále úzkostlivě sledovat dobu připojení a účtované telekomunikační poplatky. A nejen to! Vysokorychlostní multifunkční kabelová síť umožňuje v Pečkách skutečně on-line připojení bez zdlouhavého „natahování“ jednotlivých www stránek a zajišťuje nerušený provoz pro jednotlivé uživatele.

Datové přenosy, lokální datové sítě

Multifunkční síť pro občany v Pečkách umožňuje také vytváření lokálních datových sítí v rámci celého města. Na tyto datové lokální sítě je možné připojit místní obecní a státní instituce, školy, zdravotnická zařízení, knihovny, podniky. Po takto definovaných sítích je možné komunikovat vysokou přenosovou rychlostí, bez nutnosti připojovat se na Internet. Dalším přínosem pro komunální sféru je využití této sítě pro Státní informační systém a také pro Integrovaný záchranný systém, sloužící pro ochranu občanů v kritických situacích ( například ekologická havárie na železnici apod.)

 

Multifunkční sítě pro komerční využití v Pečkách

Multifunkční sítě je však možné využít i pro nepřebernou řadu dalších aplikací, ze kterých namátkou uvádíme: nepřetržité zabezpečení objektů a bytové zabezpečovací systémy s možností přenosu dat na centralizovaný pult ochrany, systémy kamerové kontroly střežených objektů, přenos dat pro telemetrické služby (regulaci a měření tepla apod.), pro automatický odečet údajů (např. Z vodoměrů, plynoměrů či elektroměrů), vícenásobný přenos videosignálů z průmyslových kamer instalovaných například v rušných či problémových lokalitách města Pečky.

Hlasová komunikace, video konference

Rozvoj a aplikace high technologií v oblasti multifunkčních sítí umožňuje pořádání video konferencí a hlasovou komunikaci. Zejména u ní se předpokládá možný rozmach v souvislosti s ukončením monopolního postavení ČESKÉHO TELECOMU a..s., kdy dojde ke vzniku menších lokálních operátorů, kteří budou mít v určitých případech přístup i do městských či mezinárodních sítí.